Sponsorlu Bağlantılar

Kendi resmine fotomontaj nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Kendi resmine fotomontaj yapmak insanlar tarafından yüz kısmını değiştirmek anlamına gelmektedir.Fotomontaj programımızı online indirmeden kullanabildiğimiz için hemen açıp dersimizi anlatmaya başlıyorum.

Kendi resmimizi ilk önce File/open image/browse seçeneğine tıklayarak kendi resmimizi yüklüyoruz.Daha sonra Lasso seçim aracı aracılığıyla serbest seçim yaparak yüzümüzü seçiyoruz.

kendi resmine fotomontaj yap

Yukarıda resimdeki gibi seçtikten sonra ismi smudge(Üzerinde el işareti bulunuyor) olan simgemize tıklıyoruz ve sadece kafamız ortada kalıyor.Daha sonra 2.resmimizi yüklüyoruz.Yani kendi kafamızı değiştireceğimiz resmi yüklüyoruz
fotomontaj yap

Sponsorlu Bağlantılar

Ben kendime bradd pit ve angelina jolie resmini seçtim , fotomontaj yapma yardımıyla bu resimde Bradd pitin kafası yerine kendi kafamı yerleştireceğim.

Seçtiğimiz bölümü yukarıdaki menüden edit copy seçerek kopyalıyoruz ve bradd pitin olduğu fotoğrafa edit paste diyerek yapıştırıyoruz.Resmimizin boyutlarını free transform aracılığıyla ada ayarladıktan sonra fazlalıkları eraser aracılığıyla temizliyoruz.
kendi resmine fotomontaj nasıl yapılır

İşte son olarak resmimiz bu şekilde oluşuyor.Bundan sonrası oldukça basit sadece resmi bilgisayarımıza kaydetmek kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>